Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Garantisi

 

İYİTR'ye yapılan Webhosting ödemelerinin geri iadesi bulunmaktadır. Bu süre sipariş sonrası 7 gün için geçerlidir. Sanal sunucu, dedicated, alan adı, aylık alınan hosting reseller ve diğer hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir. 7 Gün Para İade garantisi çerçevesinde geri ödemeler 21 iş günü içerisinde yapılır.

Bayiler kendi üyelerinin üyeliklerini kesme hakkına sahiptir. Keyfi geri ödeme istekleri göz önünde bulundurulmaz.

İYİTR Bilişim Teknolojileri, barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.

 

Ödeme

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri'nin sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.

İYİTR Bilişim Teknolojileri'nin müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup, ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır. Hizmet durdurulmasını takip eden 4 saat içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri İYİTR sunucularından silinmektedir.

Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından İYİTR Bilişim Teknolojileri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde İYİTR Bilişim Teknolojileri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

 

Alan Adları

 

İYİTR Bilişim teknolojileri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.

İYİTR Bilişim Teknolojileri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir. Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından İYİTR Bilişim Teknolojileri sorumlu tutulamaz.

 

Sistem Kullanımı

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa İYİTR Bilişim Teknolojileri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.

Bu tür bir durumda İYİTR Bilişim Teknolojileri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir. Bu tür durumlarda İYİTR Bilişim Teknolojileri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir. Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

 

Yedekleme

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir. Fakat İYİTR Bilişim Teknolojileri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir. Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür. Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından İYİTR Bilişim Teknolojileri sorumlu tutulamaz.

 

Yasadışı Kullanım

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez. İYİTR Bilişim Teknolojileri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma ve tespiti sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

 

Tehdit - Tehlike

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri servislerini kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü obje, materyal ve dosyanın sorumluluğu müşteriye aittir. İYİTR Bilişim Teknolojileri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

 

Sahtekarlık

 

Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir materyal ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

 

Hile

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri servislerini kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.

 

E-posta ve Spam Haber

 

Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili İYİTR Bilişim Teknolojileri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!

 

Erişim

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri servislerini ve adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak İYİTR Bilişim Teknolojileri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

 

Marka Gizlilik İlkelerinin İhlali

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin ve şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır.

 

Kişisel Verilerrin İşlenmesi

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır. Hiçbir şekilder İYİTR Bilişim Teknolojileri kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

Güvensiz Davranış

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi ve işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

 

Virüs Dağıtım

 

Kasıtlı olarak barındırılan virüs, şahısların ve firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek, olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların, dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

 

Tescilli (Lisanslı) Yazılımlar

 

Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulma sebebidir.

 

Site İçeriği

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına uygun olmak zorundadır. İYİTR Bilişim Teknolojileri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. İYİTR Bilişim Teknolojileri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda İYİTR Bilişim Teknolojileri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar. Ayrıca yasadışı yayın yapan web site veya sunucunun yedeğini teslim etme sorumluluğunda değildir.

 

Sunucu Kullanımı

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. İYİTR Bilişim Teknolojileri tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde İYİTR Bilişim Teknolojileri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam up /down yapmak kesinlikle yasaktır. İYİTR Bilişim Teknolojileri yetkililerine karşı uygunsuz, ahlaksız, saygısız anormal ve marka karalama davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

 

Sunucu Yönetimi

 

İYİTR Bilişim Teknolojileri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu web hosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm İYİTR Bilişim Teknolojileri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda İYİTR Bilişim Teknolojileri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.